sukienka siedlce szyta na miarę

Jaka długość będzie modna w tym roku?

Co roku przedstawiane są nam aktualne, modowe trendy dotyczące ubioru. Czy warto z nich korzystać? Otóż warto, ale tylko wtedy, kiedy dany trend nam się podoba i czujemy się w konkretnym fasonie dobrze. Ślepe podążanie na modą chyba jeszcze nikomu nie wyszło na dobre…

Długość – jeśli chodzi o ubrania to pojęcie względne, a z drugiej strony niezwykle ważny aspekt. Długość określa fason i charakter naszego odzienia. Zatem jaka długość będzie modna w tym roku? Zazwyczaj rok zaczynamy od trendów wiosennych. W tym przypadku wiosna 2016.

Pojęcie długości dotyczy zazwyczaj ubrań typu: spódnice, spodnie lub sukienki. To najpopularniejsze części garderoby. Tegoroczne tendencje w długości spodni to klasyka, czyli  długość całkowita. Jeśli chodzi o sukienki, trendy przedstawiają się inaczej. Trudno powiedzieć czy w danym sezonie modne sukienki to mini, midi czy maxi – tutaj ważne stają się wzory, materiały, kolory lub same kroje. Więcej możliwości można zauważyć w przypadku spódnic. W ubiegłym roku królowały midi, w tym fasony ołówkowe i rozkloszowane, np. plisowanki.

Co w tym roku? Otóż na tegoroczną wiosnę pokazujmy nogi. Obowiązują mini w różnych fasonach: rozkloszowanych, ołówkowych z wycięciem lub z dodatkiem falbanek. Długość maxi w tym roku występuje w zwiewnym fasonie. Najmodniejsze jednak będą bardzo krótkie, proste i kloszowane mini, rodem z lat 80  i 90. Ołówkowe z geometrycznymi wycięciami to długość do kolana lub lekko za. Ciekawym trendem wiosennym jest łączenie rożnych długości. W przypadku spódnic to wyżej wymienione ołówkowe midi z wycięciem na mini lub właśnie klasyczne mini z przedłużoną, przeźroczysta halką.

Niezaprzeczalnie w tym roku najmodniejszą długością będzie mini. Kobiety lubiące miniówki mają duży wybór w tym sezonie. Dla osób, które nie czują się w tych długościach komfortowo, maxi lub motywy z halkowym przedłużeniem będą najlepszym rozwiązaniem. Aspekt długości jest istotny, lecz ważne by w danym ubraniu wyglądać dobrze w stosunku do swojej figury.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *